Nordlys IPL pigmentfolt kezelés
A villanófényes kezeléssel hatékonyan távolíthatjuk el a zavaró barnás pigmentfoltokat - fájdalommentesen és teljes mértékben biztonságosan!
A szolgáltatásról röviden
Nordlys IPL pigmentfolt kezelés
Hatékony megoldás a pigmentfoltok ellen
A napkárosodás okozta vagy sérülésből visszamaradt pigmentfoltok teljesen ártalmatlanok, azonban esztétikai szempontból zavaróak lehetnek. IPL villanófényes kezeléssel hatékonyan és biztonságosan szüntethetjük meg a bőrön látható feltűnő pigmentfoltokat.
A bőrszínünkért felelős pigmentanyagot melaninnak nevezzük, amely kiemelkedően fontos szerepet tölt be a bőr védelmében. Bizonyos külső és/vagy belső hatások miatt túltermelés léphet fel, amely miatt a felesleges melanin egyenetlenül felhalmozódik a bőrben és létrejön a hiperpigmentáció. A markáns barna pigmentfoltok főként az arcon, a nyakon, a dekoltázson, kézfejen és a karokon jelennek meg.
- Pigmentáció kezelése IPL-el
- Pigmentált sejtek elpusztulása
- Kezelés utáni regenerálódott állapot
Miért alakulnak ki a pigmentfoltok?
A hiperpigmentáció létrejöttekor a bőr védelme csökken, melanin túltermelődés alakul ki a bőrben. A kialakulásának hátterében számos ok állhat.
- Napkárosodás: Túlságosan sok napsugárzás, UV-sugárzás éri a bőrt.
- A túlzott szolárium használat miatt szintén pigmentációs problémák jelennek meg.
- Hormonális változások következnek be a szervezetben (pl. várandósság, menopauza), amely melanin termelési zavarokat okozhat.
- Bizonyos gyógyszerek mellékhatásaként jelentkezik.
- Bőrgyulladások, pattanások következtében alakul ki.
- Valamilyen belső szervi megbetegedés okozza.
- A sejtöregedés velejárójaként alakul ki.
- Vegyi vagy mechanikai hatások miatt jön létre.
Személyre szabott kezelés
A bőrtípusnak és a bőrproblémának megfelelően személyre szabható az IPL terápia: 570-1200 nm hullámhossz között dolgozhatunk a bőr különböző rétegeiben. A különböző hullámhosszokon különféle pigmentációs problémákat kezelhetünk például öregségi foltokat, szeplőket, napsugárzás okozta bőrelváltozásokat.
Pigmentfolt eltávolítás IPL kezeléssel
Az IPL (Intense Pulse Light) kezelés során a kezelőfej rövid pulzáló villanásokkal nagy energiájú fényt bocsájt ki a kezelt területen. A villanófény rendkívül széles hullámhossz-tartományban képes mozogni.
Díjnyertes technológia
A Candela Nordlys™ rendszerét a 2022-es Aesthetic Awardson megválasztották az "Év Legjobb Energia alapú eszközének".
Biztonságos és eredményes
Az IPL technológia alapja az, hogy a kibocsátott fényenergia a szervezet saját melaninjában (festéksejtekben) nyelődik el és a bőrben alakul át hővé, ami a molekulák szétrobbanását okozza. A kezelés hatására pigmentfolt elhalványodik vagy akár teljes mértékben megszűnik. Nagyon biztonságos eljárásról van szó, hiszen a fénysugár csak a bőr mélyebb rétegeiben fejti ki hatását, a bőrfelszínen nem okoz károsodást.
A kezelés menete
Első lépésként alaposan megtisztítjuk a kezelendő területet és letakarjuk az esetleges anyajegyeket. Az IPL kezelőfeje széles spektrumú villanófénnyel működik. A fényenergia a bőr rétegeibe hatolva a pigmentsejtekben nyelődik el, ahol hőenergiáva alakul és gyakorlatilag szétbontja a melanin sejteket.
A villanófény hatására csípő, égő érzés keletkezhet a kezelt területen, illetve melegségérzet alakulhat ki a hőenergia miatt. Ezért a kezelés elején a bőr felszínére hűtőzselét viszünk fel, amely csökkenti az eljárás okozta kellemetlenségeket.
A kezelés végén a hűtőzselét letöröljük a bőrről, majd nyugtató és fényvédő krémmel kenjük be a kezelt területet. A kezelés időtartama alatt a páciensnek védőszemüveget kell viselnie, amely alatt érdemes a szemet csukva tartani.
Árak
Esztétikai tanácsadás Observ 520X arcdiagnosztikával | 15 000 Ft /alkalom |
Bőrgyógyászati szakorvosi vizsgálat és konzultáció | 35 000 Ft /alkalom |
IPL pigmentfolt kezelés | 50 000 Ft -tól |
Időpontfoglalás
Szolgáltatás kiválasztása
Szakember kiválasztása
Gyakran feltett kérdések
Van még kérdésed?
Az IPL kezelést a különféle hiperpigmentációval küzdőknek javasoljuk, hiszen akár teljes mértékében eltüntethetőek a pigmentfoltok. Az alábbi esetekben nyújthat segítséget a kezelés:
- aknék miatt kialakult hiperpigmentáció,
- napkárosodás okozta hiperpigmentáció,
- öregségi foltok,
- hormonális hiperpigmentáció,
- műtéti hegekből, sérülésekből származó pigmentálódási problémák.
Az IPL kezelés világosabb bőrtípusokon alkalmazható. A kreol vagy sötétebb bőrtónusnál előzetes konzultáció szükséges, amely során megállapítjuk, hogy az IPL mellett/helyett milyen más kezelés alkalmas a probléma kezelésére.
Az IPL kezeléssorozat ideje alatt fokozott figyelmet kell fordítani a fényvédelemre, védeni kell a bőrt a napsugárzástól. Mivel az IPL kezelés alapvetően világos bőrön alkalmazható, ezért a mesterséges vagy a természetes barnaságot is kerülni érdemes a kezelés előtti időben. Fontos, hogy bizonyos bőrápolási termékeket (pl. retinol, hámlasztó) ne használjunk a terápia előtti néhány hétben, mert a kezeléssel együtt a bőr túlérzékenységéhez vezethetnek.
A pigmentfoltok eltávolításához 3-6 alkalmas kezeléssorozat szükséges. A harmadik alkalom után már látványos változást érzékelhetünk a bőrön. A kezelés sikere érdekében egy otthoni bőrápolási rutint is érdemes bevezetni.
A kezelések között legalább 4 hét szünetet kell tartani, hogy a bőr képes legyen regenerálódni. Az alkalmak között fokozottan figyelni kell a fényvédelemre és érdemes a kezelést a kevésbé napsütéses hónapokra időzíteni. Évente egy alkalommal javasoljuk megismételni a kezelést.
A kezelés után enyhe bőrpír, duzzanat és napégéshez hasonló pirosodás keletkezhet a kezelt területen, de ezek néhány napon belül maguktól eltűnnek. A kezelés eredményeként a pigmentfoltok átmenetileg sötétebbé válnak, pörkösödnek, majd pár nap után lehámlanak és elhalványodnak, vagy akár teljes egészében eltűnnek.
A kezeléssorozat ideje alatt és után rendkívül fontos a megfelelő fényvédelem: napi szinten legalább SPF 50 faktorszámú fényvédő használata javasolt. A kezelést követő 10 napban kerülni kell a szaunát, a forró fürdőket. Emellett a kezelt területen legalább 2 héten keresztül savas készítményeket, bőrradírt nem szabad alkalmazni. Az eljárás után egy speciális nyugtató készítmény használata ajánlott, illetve fontos egy pigmentfoltokra specializált otthoni rutin kialakítása is. Szolárium és napozás a kezelés ideje alatt nem megengedett. Kézfej kezelését követően, UV fényre kötő lakkok esetén, az UV lámpa használata alatt kézfejet takaró kesztyű viselése, vagy kézfejet vastagon fedő fényvédő használata kötelező.
A kezelés nem javasolt terhesség, szoptatás, aktív bőrbetegség vagy gyulladás, lázas megbetegedés, epilepszia, daganatos megbetegedés, bizonyos kóros megbetegedések, napallergia és fényérzékenyítő gyógyszerek szedése mellett.
Ezenkívül fontos a kezelt területtel kapcsolatban, hogy:
- nem lehet tetovált (kivétel ez alól az ajakkontúr és szemöldök tetoválás),
- mechanikus vagy kémiai hámlasztáson nem eshet át 2 héttel a kezelés előtt,
- lézeres bőrkezelést ne alkalmazzanak legalább 1 hónappal az eljárást megelőzően a bőrön.