Aknés hegek eltüntetése
Szinte teljesen észrevehetetlenné válhatnak a börödön az aknék miatt kialakult zavaró hegek a lézeres kezelésnek köszönhetően!
A szolgáltatásról röviden
Aknés hegek eltüntetése
Hogyan jönnek létre az aknés hegek?
Az aknék nemcsak a gyulladás során jelentkező kellemetlenségek miatt jelentenek problémát a bőr számára, hiszen ezek a gyulladások - kiterjedésüktől függően - hosszú távon is okozhatnak károkat a bőr funkcióiban, szerkezetében. Az aknék után visszamaradt hegek eltérőek lehetnek, előfordul, hogy a gyulladás miatt kialakult pirosas és barnás elszíneződések hónapokon, akár éveken át fennmaradnak, azonban ezek kezelésre rendkívül jól reagálnak.
Amennyiben nem csak elszíneződések, de bemélyedések, úgynevezett atrófiás hegek is visszamaradnak, azok mindenképp professzionális kezelésre szorulnak, hiszen a hosszú távon kialakuló szöveti hiányt nem tudja a szervezet saját magától megoldani. Ez utóbbiak jellemzően akkor alakulnak ki, ha a bőrben található mélyebb szöveti állományra is kiterjedt gyulladás szövetképződési zavarokat okoz. A hegszövetben
- kevesebb rost található, emiatt a bőr felszíne keményebb és érdesebb lesz,
- a vérkeringés károsodik,
- dehidratált bőr alakul ki,
- a faggyú- és izzadságmirigyek nem képesek újraképződni.
A hegek mellett az aknék következtében pigmentációs problémák is felléphetnek, a lézeres kezeléssel a pigmentfoltokat is van lehetőség eltüntetni. Tudj meg többet a lézeres pigmentfolt eltávolításról!
Milyen hegek alakulhatnak ki az aknék miatt?
Az aknés hegek általában négy különböző formában jelentkeznek a bőr felszínén.
- Kisebb, nagyobb gödrök, kráterek, nincs elhatárolható szélük - "Rolling"
- Kisebb, nagyobb gödrök, itt már egyértelműen látszanak a szélek, határvonalak, ez már nagyon beszakadt látványt nyújt - "Boxcar"
- Tűszúrás jellegű pontok, szűk, mélyebb lyukak a bőrön - "Icepick"
- Kitüremkedő, megvastagodott heg - "Hypertrophic, Keloid"
Az aknék az esetek többségében atrófiás hegeket hoznak létre, melyek a kollagén alultermelése miatt alakulnak ki. Az atrófiás hegek a bőr felszínéhez képest bemélyednek, gödröcskék jelennek meg. Esetenként hipertrófiás vagy keloid hegek is keletkezhetnek, melyek pont a kollagén túltermelődése következtében jönnek létre. Ezek a hegek kitüremkednek a bőr síkjából.
Az aknék nyomkodása, piszkálása rendkívül veszélyes a bőr számára, hiszen miatta még nagyobb eséllyel jöhetnek létre hegek, hiszen ilyenkor a gyulladásnál lévő lobgát megszakad, a gyulladás még kiterjedtebbé válik és megindul a hegesedés.
Lézeres kezelések
Különböző technológiák
- Az ablatív kezelés során a frakcionált lézerrel elpárologtatjuk a heg körüli sérült bőrt, hogy az egészséges bőrhöz hozzájussunk és a kollagéntermelést beindítsuk.
- A non-ablatív eljárás során mikrosérüléseket ejtünk a nagy energiájú lézerfénnyel a bőr mélyebb rétegeiben, ezek gyakorlatilag láthatatlanok a bőr felszínén. A bőr természetes öngyógyító folyamata működésbe lép: fokozódik a kollagén és az elasztin termelődése.
Egyedi, személyre szabott protokoll
A megfelelő eredmény érdekében a kezeléseket kombinálhatjuk, ehhez egy személyre szabott kezelési tervet állítunk össze, melyben az otthoni ápolási protokollt is összehangoljuk az esztétikai beavatkozásokkal.
A kezelés menete
Első lépésként alaposan előkészítjük a bőrfelszínt a lézeres kezeléshez. Megtisztítjuk a szennyeződésektől a hegesedett bőrt, teljes mértékben fertőtlenítjük és érzéstelenítjük, hogy minimális kellemetlenség érjen csak a kezelés során.
Az egyéni kezelési tervedben szereplő lézertechnológia alapján hajtjuk végre a kezelést, emiatt az eljárás pontos menete egyénenként eltérő lehet. A lézergéppel végigpásztázzuk a kezelendő területet: a lézerfény nagy energiájának köszönhetően elpárologtatjuk a hegesedett bőrt és beindítjuk a bőr természetes regenerációs folyamatát.
Végül egy speciális nyugtató és fényvédő krémmel kezeljük a bőr felszínét. A kezelés során védőszemüveget kell viselned, hogy a lézerfénytől megvédjük a szemedet. Az eljárás végén részletes tájékoztatást adunk a további teendőkről, betartandó lépésekről.
Árak
Esztétikai tanácsadás Observ 520X arcdiagnosztikával | 15 000 Ft /alkalom |
Lézeres akne hegkezelés (Candela Nordlys Frax pro) - 1 alkalom 2 tenyérnyi terület | 90 000 Ft /alkalom |
IPL aktív akné kezelés | 60 000 Ft /alkalom |
Időpontfoglalás
Szolgáltatás kiválasztása
Szakember kiválasztása
Gyakran feltett kérdések
Van még kérdésed?
A lézeres kezelést az alábbi esetekben ajánljuk:
aknék miatt kialakult bármely típusú heg esetén,
egyéb gyulladás hatására kialakult nagymértékű szövetvesztés fennállásakor,
kozmetikai tisztítás következtében létrejött kisebb, felszínes hegek, egyenetlen bőrfelszín esetén.
A lézeres kezelés előtti hetekben a szolárium használata és a napozás nem ajánlott, kerülendő.
A kezelés hatása nem azonnal válik láthatóvá, akár 4-6 hónapra is szükség lehet a sejtek regenerálódásához. A lézeres kezelés típusa határozza meg, hogy az eredmény mikor lesz látható: az ablatív eljárások 4 héten belül, a non-ablatív kezelése pedig 4 hét után hoznak látványos eredményt. A lézeres kezelés után az aknés hegek nem tűnnek el maradéktalanul, de nem maradnak feltűnőek és zavaróak a szem számára, akár közel észrevehetetlenné is válhatnak.
Az aknés heg típusa határozza meg, hogy hány alkalmas kezeléssorozatra van szükség. Általánosságban 2-4 alkalmas kúrát javasolunk a hegek típusától függően, melyek között legalább 4-6 hétnek kell eltelni. Nagyon fontos kiemelt figyelmet fordítani a fényvédelemre a kezelések között és a kúra utáni hónapokban.
Az eljárás után a felépülési idő 1-10 nap, attól függően, hogy ablatív vagy non-ablatív kezelést hajtottunk végre az aknés hegek eltüntetése céljából. A kezelést követően bőrpirosság, duzzanat alakulhat ki, mely pár napon belül elmúlik. A kezelt területet minden nap óvatosan át kell mosni és egy speciális nyugtató krémmel utókezelni. Az eljárás utáni napokban a smink használata nem ajánlott, 4-6 héten keresztül pedig kerülni kell az erős napsugárzást, a szoláriumot és a szaunát.
A kezelés nem hajtható végre várandósság, szoptatás, aktív bőrfertőzés vagy lázas betegség fennállásakor, illetve a fényérzékenyítő hatású gyógyszerek és a vérhígítók szedése is kizáró oknak számít.