Vádliplasztika
Szimmetrikus lábszárak, formás és telt vádlik - a vádliplasztika segítségével megváltoztatjuk a vádlik alakját és formáját, hogy megjelenésed még vonzóbb legyen!
Érdekel

A nehezen formálható vádli megoldása: a vádliplasztika
A vádli alakját, méretét, formáját főleg genetikánk határozza meg, emiatt sok esetben nem vagyunk elégedettek lábainkkal , és sajnos a hosszú és kitartó edzések árán sem tudjuk azt a formát elérni, amire vágyunk. Sok esetben viszont lehet nem elégedetlenségünk a fő motiváció, hiszen a vádli egyenetlensége, aszimmetriája, formája hátterében valamilyen genetikai tényező, deformitás, veleszületett rendellenesség, sérülés és baleset is állhat.
A lábszárak esetében vádliplasztikával érhetünk el jelentős változást: implantátumokkal megszüntethető a vékony, alaktalan vagy asszimetrikus vádli problémája.


Formás és teltebb vádlik tartósan
A plasztikai műtét során implantátumot helyezünk be a vádlikba, ezzel kialakítva az ideális vádli alakját és formáját. A vádliplasztika tartós megoldást nyújt, a beültetett implantátumok végleges megoldást eredményeznek, hiszen az évek során nem kell őket kicserélni.
Az orvosod az egyeztetés alapján dönti majd el, hogy számodra melyik lesz az ideális választás.
Személyre szabott lehetőségek
Az előzetes konzultációk során a plasztikai sebésszel közösen kerül kialakításra a személyre szabott kezelési terv, amely során megtervezzük a hozzád, a testformádhoz legjobban illeszkedő vádli alakját is.
Kétféle méretben és formában érhetőek el az implantátumok:
- anatómiai alakú (általában férfiaknak javasoljuk),
- orsó alakú (leggyakrabban nőknek ajánljuk).

A beavatkozás menete
Az első lépés egy személyes konzultáció, amely során összeállítjuk az egyedi kezelési tervedet, megnézzük milyen eredményre számíthatsz a vádliplasztika után és alaposan átbeszéljük a műtét menetét, kockázatait és az utókezelést. Ezt követően egy teljes körű kivizsgáláson kell részt venned: laborvizsgálatot, EKG-t és röntgent is végzünk, hogy biztosak legyünk abban, készen állsz a műtétre.
A műtét napján előkészítünk a kb. 1 órás beavatkozásra, amit altatásban végzünk. Az eljárás során a plasztikai sebész a térdhajlatban ejt egy kb. 4 cm-es bemetszést, majd az implantátumot az izom fölé illeszti be. A beavatkozás során rendkívül ügyelünk arra, hogy az implantátumok mindkét lábban szimmetrikusak legyenek és a végeredmény teljes mértékben természetesnek hasson.
A sebek bezárása után szorító fáslit helyezünk a vádlikra, amivel rögzítjük az implantátumokat és az esetleges szövődmények lehetőségét csökkentjük. A műtét után 1 éjszakát a klinikán kell töltened, ezt követően engedünk haza.
Árak
Plasztikai sebészeti szakorvosi konzultáció vizsgálattal | 30 000 Ft /alkalom |
Időpontfoglalás
Szolgáltatás kiválasztása
Szakember kiválasztása

A vádliplasztikát esztétikai vagy rekonstrukciós okokból végezzük. Akkor ajánlott, ha:
- túl vékonynak érzed a vádlid és a formáját, alakját szeretnéd korrigálni,
- veleszületett rendellenesség, baleset vagy sérülés miatt kialakult asszimetrikusságon, deformitáson változtatnál.
A vádliplasztika eredménye kb. 6-8 hónap után válik véglegessé, azonban már a műtét utáni hetekben szemmel látható a változás a vádli formáján.
A vádliplasztika előtt fel kell függeszteni a nikotin tartalmú készítmények használatát és a dohányzást, mert a nikotin negatív hatással van a gyógyulási folyamatokra. A véralvadásgátló szerek, a gyógynövény tartalmú készítmények, a C-vitamin, a szelén, a cink és a ginkgo biloba fogyasztását néhány nappal a műtét előtt abba kell hagyni. Emellett javasolt figyelni a megfelelő folyadékbevitelre, hogy a szervezet kellően hidratált és felkészült legyen a beavatkozása.
A műtétet követő 2-3 hétben a behelyezett implantátum miatt enyhe feszítő érzés keletkezhet a vádliban, de ez idővel elmúlik. A műtét végén szorító fáslit helyezünk fel a lábadra, amelyek segítenek megelőzni a szövődményeket.
Általában 2 hét után térhetsz vissza a munkába.
- A műtét utáni hetekben sok pihenésre lesz szükséged, semmiképp nem szabad túlterhelned a lábaidat.
- 1 hétig a vádlidat ne érje víz és ez idő alatt kerüld a lépcsőzést is.
- A gyógyulási idő alatt nem ajánlott a dohányzás, a nikotin tartalmú készítmények használata és az alkoholfogyasztás.
- A műtétet követő hetekben figyelj a megfelelő folyadékbevitelre, hogy a szervezeted könnyebben regenerálódjon.
- 2 héten keresztül nem szabad semmilyen megerőltető fizikai munkát, gyaloglást, testmozgást, hajolgatást, emelést végezni.
- 3 hét után már sportolhatsz, de csak fokozatosan emeld az edzések intenzitását.
- 4-6 héten keresztül kell hordanod a szorító fáslikat.
- 2 hónapig egyáltalán nem javasolt szoláriumba menni, szaunázni és napozni.
A műtét nem javasolt terhesség, szoptatás, menstruáció, lázas megbetegedés vagy akut betegség esetén. Emellett cukorbetegség, magas vérnyomás, szív- és érrendszeri betegség és szervi elváltozás fennállása esetén szakorvosi konzultáció szükséges a műtét előtt.