Körömgomba ellen

A köröm gombás fertőzése egy nagyon kellemetlen és gyorsan terjedő probléma, melynek nagyon fontos a korai felismerése. Érdemes azonnal bőrgyógyász szakorvoshoz fordulni, hogy elkezdődhessen a hatékony körömgomba kezelés, ugyanis minél kiterjedtebb a probléma, annál összetettebb a megoldás is.

Érdekel
Körömgomba ellen

Miért alakul ki a körömgomba?

A köröm gombás fertőzése - orvosi nevén onikomikózis - egy nagyon kellemetlen és gyorsan terjedő probléma, melynek nagyon fontos a korai felismerése és kezelése. A kéz- és lábkörmökön egyaránt kialakulhat, azonban az esetek 80%-ában a lábkörmökön jelentkezik. A fertőzést legtöbbször a dermatophytonok csoportjába tartozó gombák okozzák, ritkábban élesztő- vagy penészgombák. A köröm bármelyik részét érintheti, így a körömlemezt, a körömágyat vagy körömgyökeret is.

A körömgomba kialakulásában számos tényező játszhat szerepet, többek között a végtagok rossz vérellátása, a kényelmetlen, nem megfelelően szellőző lábbelik viselése, a lábboltozat statikai rendellenességei, egyes betegségek és anyagcsere zavarok (pl. cukorbetegség, pikkelysömör), a köröm fizikai sérülései. Nagyobb eséllyel fordul elő a köröm gombás fertőzése fürdők, uszodák látogatásakor, nyilvános zuhanyzók használatakor, vagy ha a körömápolás nem megfelelően fertőtlenített eszközökkel történik. Továbbá közösen használt papuccsal, törölközővel, ágyneművel is terjedhet.

A gombás fertőzés hatására a körmök megvastagodnak, töredeznek és rétegződnek. Elváltozik a köröm színe, fehér vagy sárgás foltok jelennek meg rajta. A körömvágás nehézkessé válik, esetenként a köröm elválik a körömágytól, továbbá kellemetlen szag érezhető a körmök tájékán.

A körömgomba többnyire nagyon makacs és gyakran kiújul, ezért nagyon fontos figyelmet fordítani a megelőzésre, a higiénikus kéz- és körömápolásra. Ha gombás fertőzés jeleit tapasztaljuk, érdemes azonnal bőrgyógyász szakorvost felkeresni, hogy mihamarabb elkezdődhessen a hatékony kezelés. Minél kiterjedtebb ugyanis a probléma, annál összetettebb kezelés szükséges.

Körömgomba kezelése: mit tehetünk körömgomba ellen?

Lézeres körömgomba kezelés Lézeres körömgomba kezelés

Lézeres körömgomba kezelés

Lézeres eljárással biztonságosan és tartósan eltávolítható a körömgomba. Klinikánkon a csúcsminőségű DEKA Again technológiáját alkalmazzuk. Az ND:YAG lézer 1064 nm-es hullámhosszon dolgozik, amely kétféleképpen fejti ki hatását a gombás fertőzés kezelése során. Egyrészt a gombasejtekben és fonalakban direktben nyelődik el a lézerfény, ezzel elpusztítja a sejteket. Továbbá a lézer energiája által termelt hő indirekt módon elöli a körömlemezben lévő gombát. A kezelés anélkül pusztítja el a kórokozókat, hogy a köröm vagy a környező szövetek egészséges részeit károsítaná, így nagyon biztonságos. Fontos, hogy a lézeres körömgomba kezelés után a korábban használt cipőket, zoknikat alaposan fertőtlenítsük, hogy a visszafertőződés lehetőségét megelőzzük.

Tovább

Bőrgyógyászati szakvizsgálat

A körömgomba tünetei esetén szükséges bőrgyógyász szakorvos felkeresése, aki a konzultációt követően részletes kezelési tervet dolgoz ki, meghatározza a szükség esetén alkalmazandó készítményeket és gyógymódokat.

Tovább


Bőrgyógyászati szakvizsgálat

Segítünk megszabadulni a körömgombától.

Foglalj időpontot bőrgyógyászati szakvizsgálatra!

Időpontot foglalok
Oldal tetejére
Időpontfoglalás