Nordlys IPL aktív akné kezelés
A villanófényes IPL aktív akné kezelés hatékonyan enyhíti a vörös, gyulladt, fájdalmas bőrproblémákat és a fényenergia segítségével beindítja a szervezet természetes regenerációját.
Villanófényes akné kezelés
Mindannyian megtapasztaljuk legalább egyszer az életünk során az aknék, a pattanások okozta problémákat, ami legtöbbször a tinédzser évek elmúltával már nem jelent több gondot. Azonban vannak, akik több éven keresztül is küzdenek az aknés bőr problémájával.
Az aknék a túlzott faggyútermelődés következtében jelennek meg: a faggyúcsatornák eltömődnek és a baktériumok elszaporodnak az elzáródást követően, ami komoly gyulladást, fertőzést okoz a bőrben.
Az aknék után pedig hegek alakulhatnak ki, amik akár hónapokon, éveken át is láthatóak maradnak. Ezek kezelésében biztonságosan és fájdalommentesen segíthet az IPL villanófényes eljárás, aminek köszönhetően a bőr szövetei regenerálódnak, megszűnik a bőr gyulladása.
Az aknés bőr ellenszere az IPL kezelés
Az IPL hasonló a lézeres kezeléshez. A lézer azonban csak egy hullámhosszú fényt fókuszál a bőrre, míg az IPL több különböző hullámhosszúságú fényt villanásszerűen bocsát ki: 570-1200 nm hullámhossz között dolgozik, amely által a bőrtípusnak és fényérzékenységnek megfelelően személyre szabható a teljes kezelés. Az IPL fénye jobban szóródik és kevésbé fókuszált, mint a lézeré. Az IPL a bőr második rétegéig (dermisz) hatol anélkül, hogy a felső réteget (epidermisz) károsítaná. A pontos beállítások szerint nagyon precízen szabályozva jut be a bőr különböző rétegeibe a fényenergia, miközben a bőrfelszínt egyáltalán nem károsítja.
Hogyan alakulhatnak ki az aknék?
Az aknék megjelenésének hátterében számos ok állhat, melyek a következők lehetnek.
Hormonális probléma
Az aknék elsősorban a pubertás korban jelentkeznek először, ugyanis ekkor a hormonháztartásunk változásokon megy keresztül, a hormontermelődés fokozódik, ami több dologra is hatással van a szervezetünkben. Az androgén hormonok (pl. tesztoszteron) felerősödött termelődése, például fokozza a faggyútermelődést, ami végezetül aknéhoz vezethet. Hasonló probléma léphet fel menstruáció, terhesség, menopauza és fogamzásgátló tabletták vagy egyéb hormon alapú fogamzásgátló módszerek használata miatt. Az utóbbi években egyre több olyan hormonális eredetű nőgyógyászati betegséget ismertek fel, amely összefüggésben áll a hormonális aknékkal. Az akné kezelés mellett fontos ezért a gyökérok feltárása is, amiben klinikánkon szintén tudunk segíteni.
Zsíros bőr
A hormonproblémák, a stressz vagy akár a nem megfelelő arcápolás miatt a bőr zsírossá válhat. Gyakorlatilag extra faggyú termelődik a bőrben, ami a baktériumokkal és az elhalt hámsejtekkel együtt az aknékat okozhatja.
Baktériumok
A P.acnes baktérium (Propionibacterium acnes) egy, a bőrünkön élő baktérium típus, ami alapvetően ártalmatlan, a bőr mikrobiom részét képezi. Azonban ha ezek a baktériumok túlszaporodnak, akut gyulladást okoz a bőrben, és ezzel egyidejűleg kialakulnak vagy felerősödnek az aknék.
Gyulladás
A bőrben a túlszaporodott baktériumokra az immunrendszer válaszreakcióként fehérvérsejteket küld “ellentámadásként”. Ennek következtében alakulnak ki a piros, duzzadt, gyulladt, savóval teli göbök, aknék.
Nem megfelelő táplálkozás
Az aknék megjelenését nagyban befolyásolja az egészségtelen életmód is. A rengeteg feldolgozott élelmiszer, tejtermékek és zsírban, cukorban gazdag élelmiszerek könnyen állhat aknés bőr hátterében. Különböző ételallergiák vagy intoleranciák is okozhatnak gyulladást a szervezetben, ami végül akneként mutatkozik meg.
Precíz és látványos megoldás az aknékra
Az IPL (Intense Pulse Light) technológiával biztonságos, rendkívül hatékony és látványos az akné kezelés.
A fénysugár célzott hőmérséklet emelkedést okoz a kezelt területeken, ami:
- elpusztítja a baktériumokat,
- enyhíti a faggyútermelést,
- csökkenti a bőrben kialakult gyulladást,
- és a szervezet természetes regenerációját indítja be.
Díjnyertes technológia
A Candela Nordlys™ rendszerét a 2022-es Aesthetic Awardson megválasztották az "Év Legjobb Energia alapú eszközének".
Az akné kezelés menete
Az eljárás legelején alaposan megtisztítjuk a kezelendő területet a szennyeződésektől és a sminktől, emellett letakarjuk az anyajegyeket. A kezelés teljes időtartama alatt védőszemüveget kell viselni, ami alatt a szemet érdemes csukva tartani.
Az IPL kezelőfej széles spektrumú villanófénnyel dolgozik: a nagy energiájú lökések a bőr mélyebb rétegeibe is elérnek és célzottan kezelik a problémát. A villanófény hatására az aknék, pattanások utáni hegek eltűnnek, a problémát okozó baktériumok elpusztulnak, illetve csökken a gyulladás a bőrben.
Az akné kezelés során az érzékeny bőrfelületeken csipő, égő érzés és melegség keletkezhet a fénysugár hatására. Emiatt a kezelt területre hűtőzselét viszünk fel, így minimálisra csökkenthetjük a villanólámpa okozta kellemetlenségeket.
A kezelés legvégén letöröljük a zselét a bőr felszínéről, illetve egy nyugtató és fényvédő krémet viszünk fel.
Árak
Esztétikai tanácsadás Observ 520X arcdiagnosztikával | 15 000 Ft /alkalom |
Bőrgyógyászati szakorvosi vizsgálat és konzultáció | 35 000 Ft /alkalom |
IPL aktív akné kezelés | 60 000 Ft /alkalom |
Időpontfoglalás
Szolgáltatás kiválasztása
Szakember kiválasztása
Az IPL kezelés igénybevételét az alábbi esetekben ajánljuk:
- gyulladáscsökkentés céljából, aktív aknék kezelésére
- aknék miatti hiperpigmentáció csökkentésére
- a faggyútermelés normalizálására
- tág pórusok enyhítésére
- a bőr védőrétegének (barrier réteg) javítására.
Az IPL kezelés elsősorban világosabb bőrtípusokon alkalmazható. Kreol vagy sötétebb bőrnél elengedhetetlen a szakorvosi konzultáció, amely során a bőrtípusnak és a problémának megfelelő kezelést közösen válasszuk ki.
Az akné kezelése egy hosszabb folyamat, a probléma súlyosságától függ, hogy hány alkalom javasolt, de általában 3-6 alkalmas kúrát ajánljunk. A kezeléssorozat mellett fontos, hogy feltárjuk az aknék mögött álló belső problémák okát, illetve egy megfelelő otthoni rutin összeállítása is elengedhetetlen. A harmadik kezelés után már látványos változásokat tapasztalhatunk a bőrön, azonban a terápia csak az otthoni bőrápolási rutinnal és életmódváltással kiegészítve biztosítja a teljes értékű végeredményt.
A kezelések között legalább 4 hét szünetet érdemes tartani, hogy a bőr számára időt hagyjunk a regenerálódásra. Az eredmény fenntartása érdekében évente 1 ismétlő kezelésen érdemes részt venni.
A bőrt alaposan elő kell készíteni a kezelés előtt: az elhalt hámsejteket az eljárás előtt legalább 2 héttel el kell távolítani a kezelt területen egy alapos bőrradírozás keretében. Fontos, hogy ezt követően már semmilyen hámlasztó terméket nem szabad alkalmazni a bőrön. A kezelést megelőző nap mellőzni kell a különféle bőrápolási termékek (pl. arckrém) használatát.
A kezelést követően egyéni hajlamtól függően enyhe duzzanat, bőrpír, napégéshez hasonló foltok jelentkezhetnek, azonban ezek aránylag rövid időn belül maguktól elmúlnak.
A kezeléssorozat ideje alatt és után rendkívül fontos a megfelelő fényvédelem: napi szinten legalább SPF 50 faktorszámú fényvédő használata javasolt. A kezelést követő 10 napban kerülni kell a szaunát, a forró fürdőket. Emellett a kezelt területen legalább 2 héten keresztül savas készítményeket, bőrradírt nem szabad alkalmazni. Az eljárás után egy speciális nyugtató készítmény használata ajánlott, illetve fontos egy aknékra specializált otthoni rutin kialakítása is. Szolárium és napozás a kezelés ideje alatt nem megengedett.
A kezelés nem javasolt terhesség, szoptatás, menstruáció, aktív bőrbetegség, lázas megbetegedés, bizonyos kóros betegségek, napallergia és fényérzékenyítő gyógyszerek szedése mellett. Emellett kizáró oknak számít, ha a bőrfelület tetovált, a páciens az eljárást megelőző 2 hétben mechanikus vagy kémiai hámlasztáson esett át vagy 1 hónapon belül lézeres bőrkezelést hajtottak végre rajta.